Birçok Facebook kullanıcısının en çok istediği şeylerden birisi olan Dislike butonu biraz farklı olarak olsa da Facebook’a eklendi.

 

Açık ara dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal ağı olan Facebookgeçtiğimiz yıl içerisinde birçok yeniliğe sahne oldu. Bugün duyurulanFacebook yeniliği de kullanıcıları bir hayli heyecanlandıracak cinsten.

Şu an belki de Facebook kullanıcılarına sorsak en çok Facebook’ta Dislike butonunu görmek isteyen çıkar. Facebook’un bu seferki yeniliği de işte bu çok istenen Dislike özelliği. Ancak kullanımı tahmin edilenden biraz farklı olacak. Çünkü bu Dislike özelliği şu an sadece Facebook Messenger’a geldi. Yani artık kullanıcılar birbirleriyle mesajlaşırken Dislike’ı bir Sticker olarak kullanabilecekler.

Ayrıca Dislike Sticker’ının yanında birkaç tane daha özel Sticker eklendi. Dislike’ı hayatımıza bir nebze de olsa sokan Facebook’un herkesin istediği gönderiler için Dislike butonunu siteye eklemesi ise biraz zor görülüyor. Çünküuzmanlar, Dislike butonunun kullanıcıların psikolojisine etki edebileceğini düşünüyorlar.

Kaynak: teknokulis

Bu alana reklam verebilirsiniz!