sony

 

Oyun konsolu ve elektronik cihazları konusunda oldukça başarılı olan firmanın geçtiğimiz günlerde bir süre internet sitelerine ulaşılamadı.

Sony çeşitli etkinlikleri için geliştirdiği internet sitelerine gerekli bakımı yapamadı ve geçtiğimiz günlerde Sony bünyesinde olan tüm internet sitelerine erişim sağlanamadı. Sitelere ulaşamayan kullanıcılar sitelerin hacklenmiş olabileceğini düşündü ve sosyal medyada bir panik ortaya çıktı. Kapatılan siteler arasında olan sonyonline.net ve soe.com’a girmek isteyen kullanıcılar alan adı şirketine yönlendirildi.

Şirketin yetkili isimlerinden John Smedley bu konuda sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.  Fakat Smedley açıklama yaparken durumu toplayamadı ve işi iyice karıştırdı. Sony’nin herhangi bir siber saldırı almadığını ve teknik bir sıkıntı olmadığından bahsetti. Özür dileyen John Smedleys sitelerin kapanmasındaki sebebi faturaların zamanında ödenmemesi olarak gösterdi. Şirketin bu hatayı yapmasındaki en büyük neden ödeme hatırlatıcı maillerin gereksiz kutusuna düşmesiymiş. Yani Sony bu faturaları görmemiş ve bu olaydan teknik ekibinde haberi yok.

Uzun sürmeyen bu hata Sony’ye ne kadar para kaybettirdi bilinmiyor.

Beğendiyseniz paylaşın. Paylaşmak Güzeldir 🙂
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0Share on VKBuffer this pageDigg thisShare on Reddit0Share on Yummly0Email this to someonePrint this page
Bu alana reklam verebilirsiniz!