Firefox 29 yayınlandı, güncelleme yeni bir arayüz tasarımı getiriyor

0
1042
Mozilla masaüstü ve mobil tarayıcıları için 29 numaralı sürümü yayınladı. Mobil tarayıcıya yeni sadece birkaç özellik eklenirken, masaüstü tarayıcısında ise tamamen yenilenen bir arayüzü kavuşuyor. Masaüstü birimi şimdi  piramit şeklindeki sekme yapısına sahip. Sekme yapısı Google Chrome gibi görünüyor. Yeniden tasarlanan arayüzde yine tıpkı Google Chrome’da olduğu gibi sağ üst bölümde açılır bir menü düğmesi yer alıyor. Bu bölümde çeşitli ayarlamalar yapabilir ve buradaki kısayolları dilerseniz araç çubuğunu taşıyabileceksiniz.

1398846133_gsmarena001.jpg

Firefox Sync özelliğine bu güncellemede daha fazla önem verilmiş. Yer imleri, geçmiş ve diğer aygıtlarda kaydedilmiş içerikler ve şifreleri senkronize etmek artık daha kolay.

Mobil tarafta ise yeni bir arayüz karşımıza çıkmıyor. Firefox Sync gelişmeleri bu bölümde de karşımıza çıkıyor. Bing varsayılan arama motorlarına eklenirken, açık kaynaklı web uygulamalarla daha iyi entegrasyon, ilerleme çubuğunda yaşanan değişim ve birden fazla hızlı paylaş düğmeleri Firefox’un mobil tarayıcısında yer alan yenilikler oldu.

Firefox’un masaüstü sürümünü buradan, mobil sürümünü ise buradan indirebilirsiniz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz