GTA 5 PC için detaylar açıklandı

0
1599

gta 5

Grand Theft Auto 5‘in PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkacağının haberi hızla yayılmaya başladıktan sonra Rockstar Games yerinde durmadı ve hazırlanan proje hakkında detaylı bir bilgiler vermeye başladı. Oyun dünyasının merakla beklediği bu gelişme ile birlikte GTA 5‘in açık dünya deneyiminin PS3 ve Xbox 360’taki GTA Online ile birlikte yeni platformlara nasıl yansıtılacağı anlatıldı.

Geçtiğimiz Eylül ayında bir önceki jenerasyona ait Xbox 360 ve PS3 konsollarına çıkan GTA 5, daha ilk günkü satışlarıyla sansasyon yarattı ve neredeyse bir yıl geçmesine rağmen oyunun kaliteli açık dünyasına ne kadar hayran kaldıklarını anlatan insanların sayısında bir azalma yok. Buna ek olarak tek kişilik senaryo modunun sıradışı hikayesi ve bağımlılık yaratan GTA Online modu da oyunun tuzu biberi oldu.

İlk çıktığı günden bu yana PC ve yeni jenerasyon konsollar hakkında herhangi bir bilgi paylaşmaktan kaçınanRockstar GamesE3 2014‘e kadar gizliliği korumak için ince eleyip sık dokudu.

E3’te yer alan Rockstar Games ekibi, sonunda beklenen bombayı patlattı ve önümüzdeki sonbaharda GTA 5‘in PC’de ve yeni jenerasyon konsollarda da oynanabileceğinin sözünü verdi. Bunu ispatlar nitelikte olan yeni oyun içi görüntüler ve videolar daha kaliteli bir oyun deneyimini vaadediyor.

Rockstar Games‘in oyun dünyasına mesajı şu şekilde:
GTA 5 grafik ve teknik gelişimlere tabii tutularak PC, PS4 ve Xbox One’ın sağlamış olduğu avantajlardan faydalanacak. Oyun içi detaylarda yeni bir seviyeye ulaşacağız. Daha uzak mesafeli görüntüler, daha detaylı doku ayrıntıları, daha yoğun trafik ve yükseltilmiş çözünürlük kusursuz bir bütün oluşturacakken şehirlere, kasabalara, çöllere ve okyanuslara yeni bir soluk gelecek.”

Rockstar GamesGTA 5‘i “en derin ve en zengin açık dünya deneyimi” olarak adlandırıyor ve yeni bir vahşi yaşam, yeni iklim ve hasar efektlerinin de datayların arasına ekleneceğini belirtti.

Elbette GTA Online modu da bu değişimden olabildiğince etkilendi ve hali hazır oyun deneyimin üstüne bu güne kadar eklenen her yenilik ile birlikte gelişen görselleri de düşünecek olursak, multiplayer oyun sahnesi yeni bir lokomotif kazanabilir.

Rockstar Games sözlerine şöyle devam ett:
GTA Online çıktığından bu yana eklenen tüm yeni içerikler ve yeni meslekler  dahil olmak üzere, yeni silahlar ve cephaneler, yeni araçlar, yeni mülkiyetler ve karakter tasarım seçenekleri de PC, PS4 ve Xbox One kullanıcılarına ulaşacak. Üstüne üstlük daha fazla yenilik de yolda.”

Oyuna sahip olanlar için de güzel bir haber var. Yeni platforma taşınmak isteyenler Rockstar Social Club üyeliği sayesinde karakterlerini eksiksiz bir şekilde yeni platformlara transfer edebilecekler.

GTA 5‘i PC’de oynayanlara yeni bir fırsat da doğdu. Sadece OC oyuncuları için özel video düzenleme modu sayesinde kendi filminizi çekebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz