ZenMate Nedir Ve Nasıl Kullanabilirsiniz ?

0
2007

zenmate

ZenMate Nasıl Kullanılır?

Eklentiyi tabii ki ilk olarak bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor ve yukarıdaki bağlantıyı kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hemen indir butonuna bastığınızda Google Chrome mağazasına yönlendirileceksiniz ve karşınıza çıkan eklenti sayfasında “Ücretsiz” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Hemen kısa bir süre sonra eklentinin bilgisayarınıza indirilmesi tamamlanacaktır ve bu işlemin ardından karşınıza çıkacak olan pencere üzerinde “Ekle” seçeneğini kullanmalısınız.

Eklenti artık tarayıcınıza kurulmuş olmalı. Kurulum işlemi tamamlanır tamamlanmaz, e-posta adresinizle kayıt olmanız gerekiyor. Zira kayıt işlemi olmadan ZenMate aktif hale gelmiyor ve kendi hesabınıza tanımlayacağınız ZenMate eklentinizin olması güvenliğiniz için de gerekli olanlardan bir tanesi. E-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” butonunu kullanabilirsiniz.

Kayıt işlemi tamamlandığında mavi bir ekranla karşılaşacaksınız ve burada yer alan şifrenizi iyi not etmeniz gerekiyor. Zira daha sonra aynı e-posta adresiyle eklentiyi başka tarayıcılarınıza ya da bilgisayarlarınıza eklediğinizde çalışması için bu şifre sorulacaktır. Tabii ki saklama işlemini güvenli şifre saklama programlarında ya da zihninizde gerçekleştirmelisiniz.

Mavi ekranda “Got it” butonuna da bastığınızda artık tüm işlemler tamamlanmış demektir. Bu noktadan sonra proxy’iniz direkt olarak aktif durumda ve hiç zorlanmadan engelli sitelere giriş yapabilirsiniz. Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki ZenMate eklenti ikonuna tıklarsanız aşağıdaki gibi bir eklenti penceresiyle karşılaşacaksınız ve bu herşeyin yolunda olduğunu gösteriyor. Proxy’i kapatmak için hemen sağ alt köşede yer alan “Sign out” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Fakat proxy ülkenizi değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız hemen ortada yer alan proxy ülkesi ikonuna tıklayabilir ve buradan karşınıza çıkacak olan ülkeler arasından seçim yapabilirsiniz. “Choose” butonuna basmanız ülke seçimini gerçekleştirmek için yeterli oluyor.

Uygulamanın sorunsuz ve performanslı bir şekilde çalıştığını da eklemek gerek. Eğer kullanabileceğinizi düşünüyorsanız indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Eğer ZenMate nasıl kullanılır videomuzu izlemek isterseniz de aşağıdaki video rehberimizi kaçırmayın!

ZenMate ile Engelli Sitelere Nasıl Girilir?

Kaynak: Tamindir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz